Sevdiğimin Günü Kutlu Olsun!

Benim için bir gün değil her gün sevgililer günü!

Denir hep değil mi? Ama genellikle hatta çoğunlukla ''14 Şubat Sevgililer Günü'' sevgililer ve eşler arasında kutlanır. Hatta, insanlar kendi ailelerine ve diğer sevdiği kişilere de hediyeler alarak onları mutlu ederler, sevgilerini gösterirler. Diğer günlerde ise çok az kişi sevdiğine ufacık bir hediye bile olsa götürür. Sevdiği kişiyi mutlu edebilmek ve yüzündeki o sıcacık gülümsemeyi, ondaki heyecanı görebilmek için.

14 Şubat Sevgililer Günü hakkında ufak bir özgeçmişe ne dersiniz? Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü (Valentine's Day)" olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır. 14 Şubat, Miladi takvime göre yılın 45. günüdür. Yıl sonuna kadar kalan 320 gün vardır.


Günümüzdeki Sevgililer Gününde, 14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Birçok kişi 14 Şubat tarihçesini bilmemesine rağmen bu geleneği yerine getirmektedir. Bu özel günün heyecanı çok farklı oluyor. Kişiler eşini anlatan hediye arayışına çıkar ve bir mutlulukla hediyesini alır veya evde, restoranda özel bir yemek hazırlayarak günü kendilerine özel anlar ile akılda kalıcı hatıralar oluşturur. İleride bu özel günde yaşananlar veya alınan hediyeler anlatılarak mutlu zamanlar geçirilir. Bunlar çiftler için heyecan verici anılardır.

14 Şubat Sevgililer Günü Kutlu Olsun!

Sevdiklerinizle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı

bir hayat geçirmeniz dileğiyle...

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Noel Ruhu

Hemen üye ol, tüm makalelerden, indirimlerden, fırsatlardan ve etkinliklerden haberdar ol!
Posebna
El emeği, kişiye özel ve tasarım ürünlere dair her şey ''posebna.com' da... Dilediğin ürünü www.posebna.com adresinden seç, sana özel tasarım kapına gelsin!