• POSEBNA

Sen Bir Mıknatıssın!

Hayatımız boyunca her an bir çok şey yaşarız. İyi veya kötü, mutluluk dolu veya hüzün dolu anlar... Bazen neden sürekli benim başıma gelir bu olay deriz. Çünkü hepimiz bir MIKNATISIZ!

Pozitif düşüncelerinizin olması ve hayatınız boyunca kendinizle barışık ve musmutlu yaşamak için en basit bir başlangıç “KENDİNİ SEVMEK” tir. Yani, kendinizle ilgili tüm farklı yönlerinizi kabul etmektir. Aslında aradığımız güç kendimizizdir. Sevgi bu dünyadaki en güçlü iyileştirici güçtür. Sevgi kendi içimizde başlamadan, dışarıdaki başka birini sevmemiz hiç mümkün değildir. Tüm istediğimiz değişiklikleri yapmak için gereken güç içimizde...

Kendini Sev!

Düşünce ve inançlarımızı genişlettiğimizde, sevgimiz özgürce akar. İçinizdeki güçle ne kadar çok bağlantı kurarsanız, hayatınızın her alanında o kadar özgürleşmiş olursunuz. İstediklerinize sahip olmak in ilk önce mümkün olduğuna inanmanız gerekmektedir. Diğer bir adım ise, bildiğiniz tüm olumsuz kalıpları hayatınızdan çıkartmanızdır. Böylece, düşüncelerinizi değiştirmek ve pozitif düşünceler ile mutlu bir hayata geçmeniz daha kolay olacaktır. Oysa, düşüncelerimiz duygularımızı oluşturur ve bizler de hayatımızı bu duygu ve inançlar doğrultusunda yaşamaya başlarız. Şu ana kadar hayatınızda yaşadığınız tüm tecrübeler, geçmişten gelen inanç ve düşüncelerinizle şekillenmektedir. Bu yüzden, geçmişi düşünmeyi ve geçmişte kalmayı bırakın. Yaşadığımız an “şu an”. Şu an yaptığımız her şey, yarının temelini oluşturur. O halde seçim yapacağınız an şu andır.Hiç duymuş muydunuz ? “Düşünceleriniz geleceğinizi şekillendirir.” Cümlesini... İçimizdeki bizim her zaman yanımızda ve en en yakın dostumuz. Aklımızdan bir düşünce geçirdiğinizde ve istediğinizde o düşünceye EVET demelisiniz. Böylece, evrene mesajı yollayarak istekleriniz için pozitif düşünceler yaymış olursunuz. Söylediklerinizi dinlemeye başlayın... Kendinizi dinlediğinizde tüm kişisel eleştirilerinizin farkına varmış olursunuz. Kendi eleştirilerinizi duydukça küçük olumlamalarla kendinizdeki değişiklikleri fark edeceksiniz. Kendinizin istemediğiniz yönlerini sevmeye başladığınızda kendinizi anlamaya başlayacaksınız ve kendinizi affetmeye başlayacaksınız. Kendinizi affetmek son derece önemlidir. Kendinizi affettikçe, güvenmeye de başlamış olursunuz. Bir kez güvenmeye başlarsanız, kendinizi sevmeniz daha kolay olur...

Kendini Dinle; Kendini Affet!

Düşüncelerimiz ve hissettiklerimizle evrene mesaj yollayarak istediğimiz her şeyi kendimize çekiyoruz. Bu yüzden, kelimelerimize ve hareketlerimize dikkat etmemiz gereklidir. Her gün kendinize, hayattan ne istediğinizi tekrar edin. Bunu, sanki istediğiniz şeye sahipmişsiniz gibi yapın! Gün içerisinde söylediklerinizi dinleyerek konuşmalarınızı düzelmeye başladığınızda ağzınızdan negatif düşüncelerin çıkmasına izin vermezseniz, düşünceleriniz şekillenmeye başlar. İçsel anlamda kendimizle konuşmak çok önemlidir. Çünkü bu konuşmalar ağzımızdan çıkan kelimelerin temellerini oluşturur. Sakın unutma! Kelimelerde bir güç var. Ağzınızdan çıkanları dinlemeye başlayın... Negatif kelimeler konuşuyorsanız hemen değiştirin. Mesela, “yok” yerine “kalmadı” , “mecburiyet” yerine “seçiyorum” , “unutma” yerine “hatırla” kelimelerinş kullanabilirsiniz. Şimdi, derin bir nefes al ve rahatla. Duymak istediklerini ve hayatında ne olmasını istediğini düşün... “EVET” demenin tam sırası!


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Noel Ruhu

Hemen üye ol, tüm makalelerden, indirimlerden, fırsatlardan ve etkinliklerden haberdar ol!
Posebna
El emeği, kişiye özel ve tasarım ürünlere dair her şey ''posebna.com' da... Dilediğin ürünü www.posebna.com adresinden seç, sana özel tasarım kapına gelsin!