• POSEBNA

Sağlıklı Hayat; Kaliteli Yaşam!

Sağlık hayatımızın en önemli parçasıdır. Ufacık bir rahatsızlık bile insanın huzurunu kaçırabiliyor.

Bildiğiniz üzere dünyanın her bir köşesine kadar Covid-19 virüsü ulaştı. Ciddi bir hızla yayılan bu virüs tüm insanlığı kötü bir şekilde etkiledi. Bu yüzden, hele ki bu dönemde daha da dikkatli olunması gerekli. Hastalığın hiç şakası olmuyor maalesef.
Yeni Korona Virüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Sağlık açısından kendimizi nasıl koruyacağız diye düşünüyor insan. İlk olarak, beslenmemize dikkat etmemiz gerekli. Maalesef ki, son dönemlerde sağlıklı ve organik yiyecekler bulmak zorlaşıyor. Sağlıklı yiyecek nereden bulacağız diye düşünürken kendinizi buluyorsunuz, değil mi? Elimizden geldiğince organik satıcılardan, eğer kendiniz yetiştiriyorsanız yetiştirdiğiniz ürünlerden yemeğe çalışın.

En önemlisi, zirai ilaçlardan arınmış olmasıdır. Organik gıdalar, hiçbir yapay koruyucu, renk verici, parlatıcı veya diğer katkı maddeleri barındırmamaktadır. Bu yüzden, elinizden geldiğince kendiniz yetiştirerek sağlığınıza dikkat ediniz.


Sağlık varlıktan yeğdir. ~ATASÖZÜ

Bir başka dikkat edilmesi gereken taraf ise, doğal gıda takviyeleridir. Sağlıklı insanların da dahil olmak üzere herkesin doğal takviye alması gereklidir. Önceden de bahsettiğimiz üzere, organik yiyecekleri bulmakta zorlandığımızı bahsetmiştir. Bu yüzden, doğal ek gıda takviyeler bizim en iyi arkadaşımız oluyor. Her satılan ek gıda takviyeleri maalesef ki gerçekten doğal olmuyor. Eğer takviye almak isterseniz çok iyi bir inceleme yapmalısınız.

Aloevera, Omega ve Propolis en önemli takviyelerdendir. Günlük vitaminler de alınması gereklidir. Yiyecekler kadar takviyeler de önemlidir.

1 görüntüleme0 yorum
Hemen üye ol, tüm makalelerden, indirimlerden, fırsatlardan ve etkinliklerden haberdar ol!
Posebna
El emeği, kişiye özel ve tasarım ürünlere dair her şey ''posebna.com' da... Dilediğin ürünü www.posebna.com adresinden seç, sana özel tasarım kapına gelsin!