• POSEBNA

Onlarında Bir Canı Var!

Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız bu miniklere de aynı şekilde davranmalısınız...


En son ne zaman bir hayvanı sevdiniz? Ne zaman bir hayvana yemek verdiniz?


Herkes kendine bu soruları sormalı bence. Çünkü onlarda bizim gibi birer canlı ve onlar da sevilmeyi, ve yemek yemeği ister. Özellikle de, aile bireyi gibi sahiplenmek en mükemmeli!


Dışarı da o kadar çok hayvan var ki; hepsi ilgiye, sevilmeye ihtiyacı var. Ama maalesef birçok insan eziyet ediyor. Neden eziyet edilir ki! Başkaları kendilerine eziyet ederlerse acaba hoşlarına giderler mi? Bence, eziyet yapan insanlar vicdanlarını dinlemeli! Sevmek en güzel şey ve paylaştıkça güzelleşir.
Onları Terk Etmeyin!

Dilediğiniz bir hayvanı sahiplenip yaşam kalitesini arttırarak onlarla olan dostluk ve birlikteliğin uzun süreli olmasını sağlayabilmek en mükemmel duygudur. Tüm hayvanların bakıma ihtiyacı vardır. Onlara sevgi ve ilgi göstermekte cömert olun. Eğer sahiplenme olanağınız yok ise onlara sokakta rahat bir ortam oluşturun. Mesela plastikten kutular oluşturarak içine yastık veya pike yerleştirirseniz onların sıcacık bir yuvasının oluşmasını sağlarsınız. Böylece; kışları, soğuklarda, ve yağmurda ıslanmaz ve rahatlıkla korunabilirler. Bunları yapmak çok basit...


Son zamanlarda, eskiye göre hayvanlara eziyet çok ama çok fazla fazlalaştı. Bu yüzden, kim nerede eziyet görürse hemen yetkililere ihbar etmeli ve müdahale ederek hayvanın acısını dindirmeli... Bir hayvansever olarak hayvanların da yaşamaya hakkı olduğuna inanıyorum! Hiçbir canlı eziyet görmemeli. Özellikle de hayvanların; çünkü onlar konuşamıyorlar!

1 görüntüleme0 yorum
Hemen üye ol, tüm makalelerden, indirimlerden, fırsatlardan ve etkinliklerden haberdar ol!
Posebna
El emeği, kişiye özel ve tasarım ürünlere dair her şey ''posebna.com' da... Dilediğin ürünü www.posebna.com adresinden seç, sana özel tasarım kapına gelsin!