• POSEBNA

Kendini Mutlu Et :)

Hayat akıp giderken hepimiz çeşitli olaylarla, durumlarla karşılaşıyoruz. Herkes mutlu olmanın, kendini iyi hissetmenin yollarını arıyor. Pek çok şeyler vardır kendini sevmek, kendini iyi hissetmek ve mutlu olmak için. İşin gerçeği şudur ki iyi hissetmek için ilk önce kendinizi sevmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde başkalarını da düşünebilir ve takdir edebilirsiniz. Kendi içinize yapacağınız bu yolculuk sırasında keşfetmeniz gereken, size destek sağlayacak bazı gerçekler var.


Kendi Benliğinizde Yolculuk

  • Kendinize Güvenin: Sorunsuz bir hayat elbette mümkün değil. Hayatımızda oluşan sorunlarda bazen çaresiz hissedip kendimizi içimize kapatıyoruz. Bu durumda yapmanız gereken; daha önce başınıza gelmiş sorunları düşünüp onlarla nasıl mücadele ettiğinizi ve o sorunu nasıl çözdüğünüzü hatırlamaktır. Bunu hatırlamak sizi cesaretlendirecek ve güncel sorununuzu çözmeniz için size yardımcı olacaktır. Sorunları hiçbir zaman göz ardı etmeyin. Göz ardı ettiğinizde sorunlar sizi daha çok içine çekecektir.

  • Hayır Demeyi Öğrenin: ''Hayır'' kelimesini birçok kişi hayatına yer vermemiştir. Hayır diyemeyen çoğu kişi karşısındaki insanı kırmaktan korktuğu için istemediği bir şeye evet demekte. Durum böyle oluna, kendinizi mutsuz hissedersiniz. Fikirlerinizi daima açık yüreklilikle ifade edin. İstemediğiniz bir şeyi yapmanız sizi mutlu etmez, siz mutlu olmazsanız bir başkasını da mutlu edemezsiniz zaten.

  • Değişime Açık Olun; Farklı yönlerinizi keşfetmeyi deneyin. Değişimden korkmayın. Değişmeye başladığınızda ve kendinizde farkettiğiniz özelliklerinizi sevdiğinizde kendinizi daha güçlü ve daha özgüvenli hissedeceksiniz.

  • Pozitif Olun; Sizde bir olay karşısında sadece o olayın negatif yönlerini görenlerden misiniz? Olaylara bakış açınızı değiştirin. Bir olayın sadece negatif yönlerini değil, size kazandırdıklarını ve size öğrettiklerini de düşünün. Hatta, pozitif düşünme konusunda kitaplar okuyun, filmler seyredin. Pozitif düşünce size birçok şey kazandıracak ki, bu değişimi de uyguladıkça göreceksiniz.


* Her daim aklınızda tutmanız gerekenler;


Nedeni olmasa da gülümseyin.

Ne hissederseniz hissedin, veya ne durumda olursanız olun gülümseyin. Gülmek hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecektir. Unutmayın ki, gülümsemek bulaşıcıdır... :)

Sevdiğiniz insanlarla vakit geçirin.

Sevdiğiniz insanlarla zaman geçirmek size mutluluk, huzur verecek. Ayriyeten, pozitif düşünmeniz de yardımcı olacaktır. Arkadaşlarınızı ve ailenizi daha sık arayın; sadece sosyal medyadan takip etmeyin.

Sahip olduğunuz şeyleri düşünün...

Sahip olduklarınız ufacık bir şey bile olsa düşünün. Bu sizi mutlu edecek ve iyi hissettirecektir.

Elinizdeki işi bırakın ve bir süreliğine de olsa gerçekten sevdiğiniz bir şeyle meşgul olun.

Sevdiğiniz etkinliklerle uğraşmak dış dünyadan, olaylardan veya durumlardan sizi uzak tutar, Böylece, rahatlamanıza ve daha net düşünmenize yardımcı olur. Gerçekten iyi olduğunuz ve ilerleyebileceğiniz bir alan bulun. Bu alan (etkinlik) sizi dilediğiniz zaman rahatlatacaktır.

Oturduğunuz yerde bile olsa egzersiz yapın.

Vücudunuzun da dinlenmeye ihtiyacı var. Uyku haricinde egzersiz yapmanız sizi dinlendirecektir. Vitamin alarak sağlığınıza dikkat edin. Gün içinde huysuz ve uyuşuk olmaktan kaçınmak için yeterli miktarda demir alın.

İnsanları, olayları olduğu gibi kabul edin.

Her şey bizim kontrolümüz altında değildir. Mutlu olmak istiyorsanız olayları ve kişileri kontrol etmeyi bırakmalısınız. Bırakın her şey istediğiniz gibi gitmesin. Siz mutlu olun yeter...

Hemen size kendinizi iyi hissettirecek, sevdiğiniz sanatçının, grubun bir şarkısını açın.

Sevdiğiniz müzikleri dileyerek hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirin. Fark edeceksiniz ki istemsiz gülmeye başlamışsınız :) Şimdi gülümsemenizi kahkahaya çevirin ve şarkıya eşlik edin.

Başkası için herhangi bir şey yapın.

Eğer başkalarına da zaman ayırıp onlar için bir şey yaparsanız, bu durum sizi mutlu eder.

Çocuklarla veya hayvanlarla ya da her ikisiyle birlikte vakit geçirin.

Çocuklar ve hayvanlar saf düşüncelere ve duygulara sahiptir. Onlarla vakit geçirdiğinizde de gördüğünüz gibi kötü düşünceler barındırmazlar. Onlar bize sevgiyi, paylaşmayı ve iyi niyeti öğretir.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçin. Her insanın başarısı ve başarısızlığı farklıdır.

Her bir kişinin kendine özel yetenekleri ve ilgi alanları vardır. Hiç kimse birbirine benzemez. Kendinizin mutlu olduğunuz alanlarda ilerleyin. Böylece başarınızı ve mutluluğunuzu yakalayacaksınız. Hiç kimseyle birbirinizi kıyaslamayın. Siz tasarım da çok iyi kariyer yaparken, bir başkası yazarlık da kendini geliştirmektedir.

Tek başınıza zaman geçirmeyi ihmal etmeyin.

Dışarıya çıkın; yeni yerler keşfedin ya da yürüyüş yapın. Hiç olmadı güneşin tadını çıkarın.

Bol Bol kitap okuyun.

Kitap okumak her zaman sizi alıp başka bir dünyaya götürür. Tüm gerçeklerden uzaklaştırıp, sizi rahatlatır. Hatta mümkün olduğunca çok kitap okuyun; okumak hayal gücünüzü genişletip zihninizi açacaktır. Okumaya niyetlenip de bıraktığınız kitabı elinize alın ve okuyun.Mutlu olmak, kendiniz iyi hissetmek çok kolay.

Siz isteyin yeter.

Küçük bir şeyle mutlu olabilirsiniz.

Siz çok özelsiniz...

Kendinizi özel hissedin!

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Noel Ruhu

Hemen üye ol, tüm makalelerden, indirimlerden, fırsatlardan ve etkinliklerden haberdar ol!
Posebna
El emeği, kişiye özel ve tasarım ürünlere dair her şey ''posebna.com' da... Dilediğin ürünü www.posebna.com adresinden seç, sana özel tasarım kapına gelsin!